Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Последно прочетено

Go down 
+4
Broken_Hearth
eragon16
axakovec
BlooDy_KinG
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 11:29 am

Прочетох "За мишките и хората". Не може да се опише, това трябва да се прочете.


Почнах Орки На Стен Никълс. Нямам големи очаквания - един приятел ми я даде и ме тормози да я прочета. Още в началото съм и не мога да кажа нищо, освен че стилът на автора е по-добре отколкото си мислех.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 26, 2008 5:09 pm

Чета "Вълшебната луна". Забавна, детска книжка. На мен ми харесва.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 26, 2008 5:45 pm

eragon16 написа:
Чета "Вълшебната луна". Забавна, детска книжка. На мен ми харесва.

ммм ... клише ...
Върнете се в началото Go down
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 10:29 am

Чета "Трилогия за Бартимеус"-"Окото на голема" Много забавна е засега.


Последната промяна е направена от на Съб Фев 02, 2008 10:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 10:33 am

eragon16 написа:
Чета "Трилогия за Бартимеус"-"Окото на голема"

И как е ?
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 4:13 pm

свърших втората от песента - " Сблъсък на Крале " . Въпреки , че мислех . че нивото на Мартин ще падне се оказа точно обратното . Пък и в първата - " Игра на Тронове " беше въвеждаща и имаше доста обяснения , докато в тази повече се говореше за героите отколкото за света и обичайте на нацийте им . (Spoilers )Бяха въведени няколко нови доста готини герои , като Бриен Тартска и бяха погубени някои доста готини герои , например двата ми любими персонажа - Ренли Баратеон и Кортни Пенроуз . Книгата беше наситена с битки и имаше известен привкус на фентъзи - бяха описани драконите на Денерис , бяха споменати великаните , живеещи отвъд Вала и ест Мелисандра , която се кланяше на някакво ново божество . Бях неприятно изненадан , като се оказа , че Бран е жив , тъй като много ме дразни и наистина исках Мартин да го претрепе . ( Спойлерс )
Книгата ми хареса доста и затвърди поредицата , като моя фаворитка .
Сега , продължих Адамс с Сбогом и Благодаря за Рибата . Няма какво да се каже - все пак е Адамс . Страхотен хумор и толкова добра направа , че не си личи колко е простовата историята . Бтв , в Животът , вселената и всичко останало я имаше бахти историята Smile много и се изкефих , въпреки отзивите , че била доста по -слаба от останалите .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 5:54 pm

За мен Живота... си е на нивото на миналите 2. Сбогом... е малко нетипична, но пък е свежа.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 6:26 pm

BlooDy_KinG написа:
За мен Живота... си е на нивото на миналите 2. Сбогом... е малко нетипична, но пък е свежа.
... те всичките са си малко нетипични .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeНед Фев 03, 2008 11:47 am

Свърших "Фарс или никога повече самота" на Кърт Вонегът и се чувствам странно. Книгата е уникална, само че ми се струва че не я разбрах напълно.
Орките нещо ги зарязах и чета по малко от тях, ама май просто такъв тип книги вече не ме вълнува особенно. Сега се колебая между "Луната е наставница сурова" (вчера си я взех) на Хайнлаин и "Мравките" на Бернард Вербер.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 06, 2008 11:34 am

свърших с "Сбогом и благодаря за рибата " . Въпреки отзивите , че не може да се мери с миналите на мен ми се видя съвсем малко по - слаба . Не съм сигурен , че слаба е точната дума , по - скоро особена . За жалост , имаше твърде малко присъствие на Марвин .
Сега съм на " Почти безобидна " . Първите глави ми се видяха доста несвързани с главното действие , но може би по - нататък ще се разбере каква е тази Триша и какво общо има тя ...
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 06, 2008 9:01 pm

Почти безобидна е готина, макар че също е по-слаба. А, на мен все още ми става гадно, като се сетя че Марв умря Sad

А, Мравките КЪРТЯТ. От книгата часта със самите мравки е великолепно написа и радва много. Макар че има доста фантастичен елемент с интелекта им. Но пък има и полезна информация и готини разсъждения. За съжаление хората са доста зле, като мотивация, диалози, решения и постъпки. Държат се като бавно равзиващи се. Ако те бяха по добре, книгата нямаше да има грешка. Ама айде да видим какво става по нататък, че тъкмо стана яко интересно.

П.П. Заобичах проклетите мравки.


П.П.П. Трябва да се похваля, че открих случайно у нас "Американски богове" на Нийл Геймън! Тази книга се канех да си я купувам, а през цялото време е била в шкафа в съседната стая! И също така си гепих от тази същата въпросна стая "Върховната Тайна" на Вербер Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 5:49 pm

Довърших Пътеводителя.Впечетляващ край.Наистина не съм очаквал толкова покъртващ край от такава весела книжка Crying or Very sad .Иначе "Почти Безобидна" си беше доста силничка,даже май ми хареса повече от миналите.Прочетох и "Младия Зейфрод и Безопасноста" ,макар че не е довършена.Тябеше доста бързичка и с доста по-кратки глави,но все пак се усещаше страхотния хумор на Адамс.Сега си търся Радио Серийте.Need Help Neutral
пп:Марвин рулзз
пп:(Spoiler)
Много ме е яд,че Адамс изпотрепа всичките герои.Някой да знае дали случайно не е загатнал,че Замята не е разрушена в някоя от другите си книги?...Макар,че ако се окаже неразрушена ще се развали кефа.Все пак колко пъти да си мислим,че е онищожена,а тя пак да се оказва цяла.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 6:41 pm

Почнах "Добри Поличби",която е сборен труд на Пратчет и Геймън.С риск да ви изпадна в очите и да решите,че не заслужавам привилегията да общувам с вишси същества като вас,си признавам доброволно,че досега не съм чел произведение на нито единия автор.Засега книжката е с доста добър хумор.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 9:34 pm

Та, тук се налага разяснение на положението на Пътеводителя.
1) Младият Зейфод не е книга, а разказ и то напълно завършен, в който се загатва че Земята не е унищожена.
2) Адамс явно е имал намерението да напише 6та книга смеска между двете му поредици, но за съжаление не довиживява да напише книгата. Част от нея май е в "Съомгата на съмнението". А, за самият финал - да малко е гаден, но пък Пътеводителя има тооолкова версии, че не е ясно каква е официалната версия. Което ме навежда на точка 3.
3) Радио сериите са яки и накрая в тях всички си оцеляват, благодарение на Вавилонската рибка. Ще ти дам линк, като го изкопам. Бтв има доста разлики - първа и втора книга са сместени в един сезон на сериала, а втори сезон е нещо като сглобени парчета и тотално нова информция - като ги изслушаш ще видиш.
4. пише се Унищожена Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 11:13 pm

0,5 Ти откъде знаеш,че е завършен?Щото на мен ми изглежда с леко недовършена история.Личи си ,че е щяло да има още към него.
1 Ти откъде знаеш ,че младия Зейход е щяло да стане разказ ,а не книга при положение,че не е довършено ?
2 Кажи ми откъде стигна до извода,че е загатното в тоя разказ ,че Земята е цяла?Аз не забелязах такова нещо.
3 Знам за разбъркването.В предлога на Пълната версия на Пътеводителя ,авторът е написал подребата.
4 Пише се "Сьомгата" ,а не "Съомгата" - написал си го с "ъ"
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 11:25 pm

axakovec написа:
Почнах "Добри Поличби",която е сборен труд на Пратчет и Геймън.С риск да ви изпадна в очите и да решите,че не заслужавам привилегията да общувам с вишси същества като вас,си признавам доброволно,че досега не съм чел произведение на нито единия автор.Засега книжката е с доста добър хумор.
Смених си мнението.Просто не привлича.Верно си е хубава,ама като я хванаш и някво ти се отчита(обратното на дочита).
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 11:26 pm

axakovec написа:
0,5 Ти откъде знаеш,че е завършен?Щото на мен ми изглежда с леко недовършена история.Личи си ,че е щяло да има още към него.
1 Ти откъде знаеш ,че младия Зейход е щяло да стане разказ ,а не книга при положение,че не е довършено ?
2 Кажи ми откъде стигна до извода,че е загатното в тоя разказ ,че Земята е цяла?Аз не забелязах такова нещо.
3 Знам за разбъркването.В предлога на Пълната версия на Пътеводителя ,авторът е написал подребата.
4 Пише се "Сьомгата" ,а не "Съомгата" - написал си го с "ъ"


Пиша с "ъ" защото нямам съответната буква.
Младият Зейфод Е разказ и то завършен. Незавършеното нещо е КНИГА, частично публикувана в сответната СЪомга. Ако прочетеш внимателно краят на завършеният РАЗКАЗ "Младият Зейфод..." ще разбереш.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 11:26 pm

axakovec написа:
axakovec написа:
Почнах "Добри Поличби",която е сборен труд на Пратчет и Геймън.С риск да ви изпадна в очите и да решите,че не заслужавам привилегията да общувам с вишси същества като вас,си признавам доброволно,че досега не съм чел произведение на нито единия автор.Засега книжката е с доста добър хумор.
Смених си мнението.Просто не привлича.Верно си е хубава,ама като я хванаш и някво ти се отчита(обратното на дочита).

Аз като я хванех не можех да я пусна.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 11:30 pm

може да е ,щтото преди 5 часа сърших Пътеводителя.Нищо чудно всичко след него да ми се струва мъгливо и с недодялан хумор.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 11:27 am

Спрях Поличбите.Могат да те накарат да се усмихнеш,но не и да почнеш да се смееш.Абе не ми хареса много,което може да е просто,защото не ми се чете нещо такова.
Сега почнах "Дарби Гласове"на Ле Гуин.След като четох "Лявата Ръка на Мрака" нямах големи очаквания от книгите на авторката,но тази книга ме разби.Стигнах до третата глава на "Дарби" и е една ои най-добре почващите книги,които съм чел.Ако някой друг я е прочел,може да цвъкнем едно ревю,че книгата наистина си заслужава.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 2:24 pm

axakovec написа:
Спрях Поличбите.Могат да те накарат да се усмихнеш,но не и да почнеш да се смееш.Абе не ми хареса много,което може да е просто,защото не ми се чете нещо такова.
Сега почнах "Дарби Гласове"на Ле Гуин.След като четох "Лявата Ръка на Мрака" нямах големи очаквания от книгите на авторката,но тази книга ме разби.Стигнах до третата глава на "Дарби" и е една ои най-добре почващите книги,които съм чел.Ако някой друг я е прочел,може да цвъкнем едно ревю,че книгата наистина си заслужава.


Добрите поличби е супер смешна в главите с Кроули и Конниците. Просто е твърде изтънчена за теб, а и другите книга на Пратчет (От Диска) са много по-добри. Радвам се че ти харесва Ле'Гуйн, като прочета втората ще напишем ревю.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 2:30 pm

BlooDy_KinG написа:
axakovec написа:
Спрях Поличбите.Могат да те накарат да се усмихнеш,но не и да почнеш да се смееш.Абе не ми хареса много,което може да е просто,защото не ми се чете нещо такова.
Сега почнах "Дарби Гласове"на Ле Гуин.След като четох "Лявата Ръка на Мрака" нямах големи очаквания от книгите на авторката,но тази книга ме разби.Стигнах до третата глава на "Дарби" и е една ои най-добре почващите книги,които съм чел.Ако някой друг я е прочел,може да цвъкнем едно ревю,че книгата наистина си заслужава.


Добрите поличби е супер смешна в главите с Кроули и Конниците. Просто е твърде изтънчена за теб, а и другите книга на Пратчет (От Диска) са много по-добри.

Твърде изтънчена за мен?Хумора ,който очаквах да ме завладее беше съвсем блед и едва ме караше да се усмихна.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 2:37 pm

А относно Ле`Гуин наистина е доста готино.Прочетох 1/3 от Дарбите.
ПП:Ко ще кажеш аз да напиша ревю за Дарби ,а ти за Гласове или всеки да напише и за двете ?
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 2:47 pm

Ко ша каеш, да пишеш всичко в един пост, а не в 2/3/4 Приятелски съвет. А, хуморът на Пратчет е доста по изтънчен от явният абсурдизъм на Адамс(бтв се ебавах, за тва да не го вземеш на сериозно). Вземи си прочети Ле'Гуйн и си довърши Поличбите. Те във втората си част са малко мудни (Поличбите), ама накрая мажат и има ЕЛВИС!!! Laughing

А, аз почти прочетох Мравките и мога да кажа само, че къртят мивки, бани, тоалетни и гущери.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitimeВто Фев 12, 2008 8:38 pm

Завърших "Гласове".Макар,че смятах,че е по-слаба от "Дарби" се оказа точно онбратното.Очаквайте ревю в блога.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Последно прочетено - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно прочетено
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Books-
Идете на: